Hovedmenu
Blog

Trykmetoder til dine USB sticks

flashbay ForfatterSam Sanchez
Ligesom vores USB-nøgle-modeller findes logoer i alle former og størrelser. Derfor tilbyder vi 4 unikke muligheder for mærkning.

I dette blogindlæg ser vi nærmere på de forskellige mærkningsmetoder, der findes, og hvilken logotype der passer bedst til hver metode.

Serigrafi: Tre fjerdedele af vores USB-nøgle-modeller kan bruges til serigrafi. Denne mulighed er bedst til logoer med op til 4 forskellige farver. Vi kan også Pantone®-matche dine brandfarver for at sikre fuld overensstemmelse med dine brandretningslinjer.



Fotoudskrivning: Fotoudskrivning er tilgængelig på 3 af vores modeller og giver os mulighed for at udskrive fotokvalitet i høj opløsning ved hjælp af CMYK-udskrivningsteknikken. Denne metode er perfekt til organisationer, der ønsker at bruge imponerende billeder til at fange slutbrugerens opmærksomhed.



Lasergravering: Ved denne proces bruger vi højteknologiske maskiner til at indgravere dit logo eller din besked på USB-nøglen med ekstrem præcision. Da der er tale om en graveringsproces, kan vi ikke tilføje farve til logoet eller beskeden. Tilgængelig på 13 af vores modeller, herunder træmodellen »Nature«.



Prægning: Prægning er tilgængelig på vores Executive-model i læder og giver os mulighed for at »præge« dit logo eller din besked ind i det smidige læder på Executive-modellen. Ligesom ved gravering understøtter denne metode ikke farver.



Det er en god idé at overveje, hvilken af ovenstående metoder der passer bedst til dit logo. Husk, at nogle modeller giver mulighed for flere mærkningsmetoder på samme USB-nøgle.

Er duklar til at bestille?
Udfyld blot vores formular til hurtigt tilbud, så kontakter en af vores kundechefer dig hurtigst muligt.<br
</br
2 Kommentarer | Indtast din 
Chris , Flashbay | 18 Jul, 2016
Hi DeAnne,

Thanks for getting in touch. An Account Manager will contact you shortly regarding prices and next steps.

Many thanks,

Chris at Flashbay
DeAnne Gliedt, Precious Moments photography | 15 Jul, 2016
I am interested in getting a quote for flash drives that have my logo on it. In 8gb and 16gb minimum
*
* Vil ikke blive vist
(hvis anvendelig)
Kommentarer fra forfatter vil blive sendt til dig via email.
Når du sender denne henvendelse vil din data behandles i overensstemmelse med vores Privatlivspolitik.